Jdi na obsah Jdi na menu
 


Damon Salvatore

O Damonovi

Damon je starší ze dvou bratrů Salvatorových. Damon přijíždí do Mystic Falls, aby se moh
l mstít svému nenáviděnému mladšímu bratrovi Stefanovi, který se na rozdíl od Damona neživí lidskou krví. Jejich nepřátelství způsobila jediná žena-upírka, Katherine Pierce, do které se oba bezhlavě zamilovali.
Damon na rozdíl od Stefana pije lidskou krev a ani přinejmenším se mu nepříčí zabíjet nevinné občany, mezi jehož první oběti v Mystic Falls patřil mladý pár na cestě domů. První oběť, která zde přežila jeho útok, byla Vicki. Mattova sestra, která po té co ji Jeremy a Elena našli v bezvědomí v lese, se probudila v nemocnici a řekla Mattovi, že ji pokousal upír. Damon ji nejdříve chtěl použít, aby donutil Stefana pít lidskou krev, ale když ho nezlomil, použil přesvědčovací vlastnost a nechal ji zapomenout. Aby mohl být Damon v Stefanově a Elenině blízkosti využije Caroline jako zástěrku, čímž si vyslouží od Eleny pozvání do domu, a i jako příležitostný zákusek.
Když se Stefan snaží přesvědčit, že je v Damonovi aspoň kousek lidskosti, napadne a zabije místního učitele a trenéra Tannera, aby mu dokázal pravý opak. Během párty na oslavu zakladatelů získá tajně skrytý krystal, který nechá u Caroline. Elena si však všimne Carolininých kousanců a vyčte to Damonovi, který se rozhodne zamést stopy, když se však Caroline napije, ztratí vědomí, neboť Stefan během večírku přidával do jejího pití sporýš. Damon tak trčí zavřený v rodinném sklepení, kde stále více slábne. Z posledních sil se mu p

odaří na dálku přesvědčit Caroline, aby přišla a pomohla mu. Než ji však stihne zabít, postaví se mu do cesty strýc Zach, kterého bez slitování zabije. Protože Damon nemá svůj prsten, nemůže na světlo a Caroline uteče.544975_331106400296594_142529825820920_816795_444373058_n.jpg V noci narazí na partu drogově závyslých teenagerů mezi nimiž je i Vicki. Po té, co všechny vysaje a zabije, zjistí,

že je Vicki stále naživu, a tak se rozhodne ji proměnit v upíra. Stefan se snaží přesvědčit Vicki, že nemusí pít lidskou krev, ale je Loganem postřelen dřevěnou kulkou. Damon Stefana zachrání se slovy: "Jestli tě někdo zabije,tak to budu já."
Ačkoli se Damon jeví jako bezcitný upír, nabídne, že odstraní Jeremyův smutek po Viki. Nej
en že Jeremy přestane truchlit, ale navíc se začne zajímat o školu i jiné mimoškolní činnosti jako kreslení nadpřirozených bytostí.
Damon se vydává za příbuzného Zacha, který zásoboval Radu sporýšem, a tak se za pomoci šerifky Forbesové (matka Caroline) dozvídá o situaci upírů ve městě. A aby odvrátil jakékoli podezření, napadne místního chlapce a změní paměť jeho přítelkyni, která obviní Lexi, nejstarší a nejlepší upíří kamarádku Stefana. Šerifka a její pomocníci ji chtějí převézt na bezpečnější místo, ale když se probere, napadne šerifku. Aby si damon získal důvěru, probodne Lexi dřevěným kolíkem.Zatímco se Stefan snaží opět s Damonem sblížit, odhalí mu Damon skutečný důvod, proč se vrátil do Mystic Falls: aby otevřel hrobku a znovuvzkřísil uvězně
nou Katherine za pomoci krystalu patřícího čarodějnici Emily. Bonnie, která teď vlastní krystal, posedne duch Emily a ačkoli ji Damon připomněl, že stolu před stoletím uzavřeli dohodu, Emily krystal zničí a opustí Bonnieino tělo. Rozzuřený Damon Bonnie napadne, ale Stafan mu zabrání jí zabít. Damon však ve svém snažení přivést Katherin zpět nepovoluje, a tak po té, co vytáhne Elenu z rozbitého auta, vezme ji s sebou do Georgie za svou starou přítelkyní a čarodějnicí Bree. Od ní chce získat jiný způsob, jak vysvobodit Katherin, ale po té, co o něm řekne Lexinu příteli, který Damona napadne, ale ušetří ho kvůli Eleně. Předtím než Damon odjíždí zpět do Mystic Falls, Bree mu řekne o způsobu jak otevřít hrobku, ale Damon ji stejně jako odplatu zabije. Když je Elena v nebezpečí a pronásledovaná cizím upírem, pomáhá Stefanovi ji ochránit a předtím než ho zabijí, prozradí jim, že odpověď jak přivézt Katherin zpět leží ve starém deníku Johna Gilberta. Damon se tedy v jeho hledání spojí se Stefanem a Elenou, ale po té, co je najde s deníkem, který se před ním snažily ukrást, po té co přinutí Elenu napít se své krve, vyhrožuje Stefanovi, že ji zabije a oba opět získají upíří přítelkyni. Damon deník získá. Nakonec se však sp
ojí s Bonnie a její babičkou, které otevřou dveře do hrobky, kde zjistí, že Katherin v hrobce nikdy nebyla. Anna navíc připustí, že Katherin viděla v Chicagu už v roce 1983, a i když Katherine věděla, kde Damon je, bylo jí to

jedno.553627_336584176415483_142529825820920_832994_2026092802_n.jpgDamon tak svůj žal utápí v alkoholu. Když je Stefan zajat jedním z upírů vysvobozených z hrobky, Frederickem, spolu s Elenou a Alarickem ho vysvobodí a zabijí většinu upírů.

 

Při setkání s Johnem Gilbertem, který se vrací do města, je překvapen, kolik toho o něm a bratrovi ví, a tak se ho rozhodne zabít. John však stejně jako Alaric vlastní prsten, díky kterému nemůže zemřít.

 

Když Damon zjistí, že je Stefan závislí na lidské krvi, není dvakrát nadšený, a tak o tom řekne Eleně. Elena se účastní soutěže o Miss Mystic Falls a když Stefan zmizí, zastoupí jeho místo v úvodním tanci zakladatelů.

 

Isobel, Elenina biologická matka se vrací do města a snaží se od Damona získat záhadní Johnovo zařízení. Damon ji ho ale nehodlá dát, a tak unese Jeremyho, aby mohla Elenu vydírat. Když ji Elena vynález předává, ptá se, jak věděla, že ho od Damona získá a Isobel ji řekne, že proto, že je Damon do ní také zamilovaný.

 

Na Den zakladatelů se Damon účastní bitvy o Mystic Falls, ale je zasažen Johnovým vynálezem proti upírům a zavřen ve sklepě, který John zapálí. Naštěstí ho Stefan za pomoci Bonnie zachrání. Na konci dne jde Damon navštívit Jeremyho, aby mu řekl o Anně. Na cestě ven narazí na Elenu a děkuje ji, že ho zachránila a potom se políbí. Damon však netuší, že je to Katherine.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář